Tülay Önsoy Kimdir?


Tülay ÖNSOY Biyografisi

14.09.1981tarihinde Ankara’da dünyaya geldim.İlk-orta ve lise eğitimimi Ankara’da yaptım. Şu an İstanbul Üniversitesi  Sosyoloji bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim ve halen Ankara’da ikamet ediyorum.

Çocukluk döneminde çok ağır travmalar yaşayan , ölümün o soğuk nefesini 2 sefer iliklerime kadar hissettiğim bir yaşantım vardı.Mutsuz bir çocukluk dönemi devamında mutsuz bir hayat getirmişti bana.

Defalarca dibe vurduğum dönemlerim oldu ve her seferinde içimde bir ses ‘HADİ TEKRAR KALK YAPABİLİRSİN’ diyordu…

2008 yılında yine dibe vurduğum  ve sürekli uyumak istediğim bir dönemde  bir anda kalktım ve aynanın karşısına geçtim ‘kalk bakalım Tülay, senin uyumaya değil uyanık kalmaya ihtiyacın var.

Hadi bakalım hayatının iplerini eline alman gerekiyor.Senin hayatın bu’…İlk radikal kararımdı bu…

Herkes ,bütün çevrem üzerime geliyordu.Ellerim ayaklarım gözlerim sanki kalın halatlarla bağlıydı ve kurtulmak için mücadele veriyordum ve inanılmaz bir yorgunluk hisside beraberinde geliyordu.

’Yapamazsın-bize yakışmıyor-kendine gel’ sesleriyle doluydu etrafım…

Oysa ki tek istediğim hayatımı istediğim gibi şekillendirmekti.Bu mücadele tam 7 yıl sürdü.Muhasebe üzerine iş tecrübeleri ,eğitimler ve üst düzey bürokratik bir sistem içerisinde çok ağır bir görevde ,birkaç saatlik uyku vs  derken bir anda sağlık problemleri baş gösterdi.

Bana ne oluyordu böyle derken aile- iş – çevre…Hızla düşmeye başlamıştım.Ama bu sefer ki düşüş farklıydı.Hadi bir dahalar, yapabilirsinler bu sefer yerini endişe ve korkuya bırakmıştı.Derken acil olarak ameliyat olmam gerektiğini duydum.

2015 yılı şubat ayında ameliyat oldum.Gözlerimi açtığımda anneme ilk söylediğim şey yine ‘en kısa sürede hayatımı düzene sokacağım, hemde olabilecek en hızlı şekilde’ oldu…

Ameliyattan 2 ay sonra rahatsızlığım nüksetmişti. Yine başlamıştı hastane yatışları, tetkikler tedaviler, ilaçlar…derken aynı söz ACİL  AMELİYAT !

Ama bu sefer bir farkla ,ameliyat olursam ya masadan kalkamayacaktım yada kalkarsam bazı eksikliklerle hayatıma devam etmek zorunda kalacaktım.Yine bir karar aşamasıydı benim için .

Yaşadıklarıma bakıyorum! Birde yaşayamadıklarıma… Hiç bir şey yapmak istemiyordum. Bir şey vardı eksik olan hayatımda.Ama ne olduğunu br türlü bulamıyor ve adınıda koyamıyordum. Mücadeleler, savaşlar, arayışlar, hadi bir dahalar artık yerini sessizliğe bırakmıştı.

Onca mücadeleden sonra geldiğim noktaya bakıyordum elimdeki kocaman bir HİÇti… Yine köşeye sıkışmıştı Tülay .Bu sefer gerçekten yolun sonuna geldiğimi düşünüyordum.YOLUN SONU GÖRÜNDÜ

Bu düşünceler içerisinde karar vermeye çalışırken bir gün bir telefon aldım ve acil olarak evden çıkmam gerekiyordu ama nasıl!O güce sahip değildim çünkü çok bitkin ve halsizdim.

Zor güç çıkabildim evden ve gideceğim yere çok zor ulaşmaya çalışırken bir anda yolda bayılmışım ve tam yarım saat baygın kalmışım.

Uyandığımda bir evdeydim ve başımda bir çok insan vardı.Gözlerimi açtığımda o bitkin ,halsiz, depresif halim gitmiş yerine capcanlı ,neşeli, hoplayıp zıplayacak güce sahip bir Tülay gelmişti.

Bana ne oldu böyle ben iyi değildim dediğim anda nerden bilebilebilirdim ki hayatımın tamamen değişeceğini…İşte o gün baygın olduğum anda tanışmıştım  PLEİADES ŞİFA SİSTEMİ ile.

Hayatıma tabiri caizse sihirli bir değnek gibi dokunmuştu.Bunu birisi bana anlatmış olsaydı eski ben önyargılarımla derdim ki !Bunun ya parası çok yada boş vakti çok’ derdim ve dinlemezdim bile…

İyiki önyargıda bulunmadım diyorum şimdilerde.Tam 3 ay süresince düzenli bir şekilde birebir / uzaktan enerji almaya başladım.Resmen vakumluyordum ve her enerji alışımda yeniden hayat buluyordum…

Bir taraftan ön yargılarımla mücadele ediyordum ve sürekli araştırmaya başlamıştım.

Enerji-Pleiades ne demek ne işe yarar ! Aman Allah’ım bu enerji akışı hiç bitmesin, seanstan hiç çıkmayayım diyor ve her enerji alışımda bende inanılmaz değişim ve dönüşümlere şahit  oluyordum.

Kendimde gözlemlediğim gibi etrafımdaki insanlardanda olumlu geri dönüşler aldıkça mutluluğum tarif edilemez bir boyuta ulaşıyordu.İnanılmaz bir güç beni Pleiadesin içine çekiyordu…

3 ay sonra o rahatsızlığımdan eser kalmamıştı ilaçları bırakmıştım, dayanılmaz baş ve beden ağrıları gitmişti artık.Bütün değerlerim normaldi ve prof bu duruma çok şaşırmıştı.Hızla yükseliyordum.

Artık kendimi ,varoluş gayemi, hayat yolculuğumu fark etmiştim.İlk şoku atlatır atlatmaz hemen üst düzeydeki görevimden istifa ettim.Yine aynı sözler ‘Yapamazsın, hayatının hatasını yapıyorsun, Sen aptalsın bu görev bırakılır mı!’ vs vs…

Bu sefer duymuyordum söylenen  hiç bir şeyi, umursamıyordum. İnsanların hayatlarına koşarken ,başkalarına kendimi adamışken ,Kendime hayatıma ne kadar haksızlık ettiğimi fark ettim, artık kendimle ilgilenmem gerekiyordu. Sadece telk önemli olan ben ve benim istediklerimdi.

Pleiades şifa sistemiyle muhteşem hayat yolculuğum başlamıştı.Artık kenara çekilmiş ve kendimi izlemeye başlamıştım.Direnmiyordum, öfkelenmiyordum, kızmıyor ,söylenmiyordum artık hiç bir şeye hiç kimseye…Hayatımdan çıkması gerekenler bir bir çıkmaya başlamıştı.

Sanki sihirli bir değnek dokunmuştu bana.Hayatımı hayalleriminde ötesinde düzenliyor, çocukluğumdan o ana kadar hep hayalini kurduğum  MUTLULUK VE SEVGİ dolu hayatın içine çekiyordu beni.

İlerleyen dönemde uygulayıcı olmaya karar verdim.Önce kendime sonra bütüne doğru bir şekilde  faydalı olmak istiyordum. Artık eğitim hayatım kişisel gelişim ve spiritüel alanlara kaymıştı.

Kendimi keşfetme yolunda bir çok methodlarında eğitimlerini alarak spirituel ve enerji alanlarında kendimi geliştirmeye başladım.ve bu yolda büyük bir coşkuyla devam ediyorum.

Kendimden kendime başlayan bu yolculuğumda Şems-i Tebrizinin bir sözü beni çok etkilemiştir.’Düzenim bozulur hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme.Nereden bilebilirsin hayatının altının üstünden daha iyi olmayacağını’

evet hayatımın altı üstünden daha güzelmiş.Bu güzellikleri görmemde yoluma ışık tutan rehberim kıymetli üstadım sevgili Şeref Tolga KURALAYa sonsuz şükranlarımı sunuyorum…

İnsan isterse kendi cennetini de yaratır, kendi cehennemini de.Tercih senin…

Tülay ÖNSOY

DİĞER EĞİTİMLER

Profesyonel Yaşam Koçluğu
Access Bars
Numeroloji
Bilinçaltı Temizliği
İleri Seviye NLP
Kişisel Gelişim
Etkili İletişim
Modern Enerji Uzmanı
Modern Stres Yönetimi Trainner
Temel Modern Stres Yönetimi Foundation Eğitmeni

Videolar

tulayonsoy.pleiades.com.tr sitesinde yayınlanan eğitim, aktivasyon, paylaşım, uygulama veya makalelerin hiçbiri hekiminizin size tavsiye ettiği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

tulayonsoy.pleiades.com.tr hastalık teşhisinde ve tedavide bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya hekiminizin tedavisine müdahale etmez.

Hekiminizin önerdiği ilaçları kullanıyorsanız tavsiyelere uymalısınız.Sitemizdeki tüm uygulamalar hiçbir şekilde tedavi ve teşhis amaçlı değildir.Hiçbir şekilde hastalıklar için garanti verilemez.

Sitemizdeki tüm faaliyetler farkındalık, idrak ve anlayışın gelişmesi ve insanın kendi öz varlığını keşfetmesi amaçlıdır.
2019-07-16T14:41:49+03:00